Bine ai venit pe concerte-azi.ro!

Vrei sa iesi undeva diseara?

Afla pe www.concerte-azi.ro unde poti gasi o atmosfera placuta, apoi cheama-ti prietenii si hai sa petrecem o seara memorabila.

Daca stii de vreun eveniment care nu este pe site sau vrei sa colaborezi cu noi, te rugam sa ne contactezi folosind formularul de contact.

Bun venit

Summer Well 2015

Concerte Azi prezinta: 
Genuri: 
Va invitam in: 
Domeniul Stirbei
Pe data de: 
Sâmbătă, August 8, 2015
Duminică, August 9, 2015
Adresa: 
Buftea
Rezervari si informatii la: 
-

Cea de-a 5-a ediție a festivalului Summer Well va avea loc pe Domeniul Știrbey în weekendul 8-9 august 2015. Ca și în anii anteriori, în fiecare zi vor concerta câte 5 trupe. Urmăriți InfoMusic pentru informații publicate imediat ce sunt confirmate și devin publice.
Lineup Summer Well 2015:
Kasabian
Foals
La Roux
The Maccabees
The Wombats
Jungle
Kwabs
Foxes
Circa Waves
Dan Croll
Prețuri bilete și abonamente la Summer Well 2015:
abonamente Early Bird 2 – 214,92 lei

Bilete pe: https://easytickets.ro/


Anul trecut au concert următoarele trupe: Bastille, John Newman, The 1975, Chlöe Howl, Prides – sâmbătă și Placebo, The National, Miles Kane, Tom Odell, Reptile Youth – duminică. Urmărește aici galeriile de poze de la fiecare concert în parte.

Transportul la Summer Well
Festivalul Summer Well se bucură de funcționarea unei linii speciale RATB, care face legătura între București și Domeniul Știrbey. Autobuzele au plecarea din stația Muzeul Țăranului Român (în spatele Muzeului Antipa din Piața Victoriei) și circulă fără oprire până la Domeniul Știrbey din Buftea. Linia de transport va funcționa  începând cu ora 14:30, până în jurul orei 01:00. Durata unei călătorii este de aproximativ 30 minute, tariful fiind de 3,5 lei pentru cei care au portofel electronic (7 lei dus-întors pentru cei fără).

Întoarcerea de la Summer Well: Plecarea din Buftea se va face din stația amenajată lângă Domeniul Știrbey. Autobuzele vor pleca după terminarea concertelor (linia de transport dedicată nu este una cu program de funcționare în continuu) și vor face mai multe drumuri intre Buftea și București.

Cei care vor să ajungă cu automobilul personal pot folosi unul dintre cele trei trasee cunoscute: prin Chitila, Mogoșoaia sau Corbeanca. În Buftea există spații de parcare amenajate. O parte dintre acestea (aproximativ 350 locuri de parcare) se găsesc chiar în apropierea Domeniului Știrbey. Pe lângă acestea, cei care vin cu mașinile vor putea parca pe străzile din apropierea Domeniului.

Afis: 
Feed: 
No

orange.ro

Copyright © Lix PC - Provider 2011

X
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.